Přihlášení

Pokud chcete zobrazit informace pro členy přihlaste se prosím

Bolech na Táborských setkáních 2017 (17.9.2017)

ilu taborky 2017 galSkvělá Novosvětská symfonie od Antonína Dvořáka zazněla na 26. ročníku Táborských setkání v neděli dne 17.9.2017. Postaral se o to náš Komorní orchestr Bolech pod taktovkou Jirky Sychy. Téměř zaplněné Žižkovo náměstí tleskalo vestoje 55 hudebníkům po 55 minutách téměř nepřetržité produkce hudebního díla, které patří k tomu nejlepšímu ze světové symfonické tvorby všech dob. 

Celá fotogalerie...


Soustředění orchestru v Želivi ve dnech 1.-3.9.2017

ilu bolech zeliv2017Cílem soustředění bylo pod vedením dirigenta Jiřího Sychy zdokonalení orchestrální souhry, ale hlavně nastudování celé 9. symfonie (Novosvětské) od Antonína Dvořáka. První a druhou větu jsme už v minulosti hráli, avšak zbývající 3. a 4. nikoli. Město Tábor počítalo s provedením celého díla na akci Táborská setkání 2017 v neděli 17.9.2017 od 13:30 na hlavním pódiu Žižkově náměstí.

Celá fotogalerie...


Galakoncert ke 140. výročí založení Bolech + Iva Bittová (14.5.2017)

ilu bittova sychaObrázky z generální zkoušky s Ivou Bittovou, dále unikátní záběry galakoncertu z pozice hudebníka orchestru a uvolněná atmosféra na "afterparty". To vše nabízí náš skvělý fotograf Marian Berka.

Celá fotogalerie...

 


Výstava dokumentů a fotografií: Bolech slaví 140

Vernisaz 2017 ilustraceHistorie táborského hudebního spolku se píše od roku 1877 a letošním rokem tedy oslaví Komorní orchestr Bolech města Tábor 140. výročí založení. K této příležitosti se rozhodlo vedení spolku uspořádat ve spolupráci s Divadlem Oskara Nedbala Tábor výstavu dokumentů a fotografií zachycující život hudebního spolku v posledních deseti letech. Celá fotogalerie...


Koncert v rámci Táborských setkání: 18.9.2016 – Filmové melodie

Taborska setkani logoHrát filmové melodie není až jednoduchá věc, jak by se mohlo zdát. Často si ani neuvědomujeme, jak moc záleží na hudbě provázející nás filmem, když sedíme v kině či před televizí. Na tomto koncertě zazněly melodie těch nejlepších autorů filmové hudby.

Celá fotogalerie...


Svatba Vladimíra a Kristiny Vanclových

Ilu svatba vancloviVedoucí Komorního orchestru Bolech pan Vladimír Vancl vstoupil v červnu 2016 do stavu manželského se svoji snoubenkou Kristinou Štěrbovou. Pozvání na svatební obřad i veselku obdrželi všichni členové orchestru a většina hudebníků dorazila. A pochopitelně s nástroji. Dirigoval Jiří Sycha.

Celá fotogalerie...